در سفر به دبی چه پولی ببریم؟ این سوالی است که برای اکثر ایرانیانی که قصد دارند به دبی سفر کنند، پیش می‌آید.از آنجا که دبی یکی از شهرهای پر توریست جهان می‌باشد، این سوال پیش می‌آید که برای تفریح و خرید در این شهر با چه ارزی وارد شوند.آیا به صرفه است که با ریال وارد شوند و در دبی پولشان را به پول دبی تبدیل کنند و یا با دلار و یورو به این شهر سفر کنند. این سوال در سفرهای تفریحی، سوال مهمی است چرا که در سفرهای تفریحی آن هم به شهری مثل دبی که پر است از مراکز خرید و تفریحات متنوع است طبیعتا هزینه سفر و استفاده از امکانات تفریحی بالا است.از طرفی کسانی نیز هستند که برای اولین با می‌خواهند سفر دبی را تجربه کنند پس این مطلب سایت بریم دبی برای آنها نیز مفید می‌باشد.

واحد پول دبی چیست؟

قبل از این که به پاسخ سوال “در سفر به دبی چه پولی ببریم؟” بهتر است ابتدا واحد پول دبی و امارات را معرفی کنیم. تا قبل از سال 1973 واحد پول امارات ریال دبی و قطر بود اما از این تاریخ به بعد “درهم” واحد پول این کشور شد و فلوس به عنوان پول خرد کشور امارات در نظر گرفته شد. هر صد 100 فلوس، یک درهم امارات است و نماد واحد پول این کشور AED می‌باشد.

در دبی پولهای فلزی و یا همان سکه، از نوع نقره می‌باشند البته از سکه‌های ۵ فلسی ۱۰ فلسی استفاده زیادی نمی‌شود، سکه‌ها اگرچه زیادند اما تشخیص آنها از یکدیگر کار راحتی است، به خصوص ۵۰ فلس که بر خلاف سایر سکه‌ها اصلا شکل دایره‌ای ندارد و به شکل یک هفت‌ضلعی است که روی آن نماد یک پالایشگاه نفت حکاکی شده است. در حقیقت تشخیص سکه‌ها از روی رنگ آنها کار ساده‌ای است. واحد پول های سکه ای دبی به شرح ذیل می‌باشد: