دبی فردا
دبی فردا
دبی فردا
دبی فردا

درباره دبی

دبی یکی شهرهای امارات متحده عربی و از مدرن‌ ترین شهرهای توریستی دنیا به شمار می‌رود که باعث شده است گردشگران زیادی برای تماشای معماری شگفت‌ انگیز و آسمان‌ خراش‌ های فوق‌ العاده، صحرا و دریای آرام و سواحل زیبا، خود را از گوشه‌ و کنار دنیا به این منطقه از خاورمیانه برسانند. این شهر در خلیج فارس قرار دارد و از شمال شرقی به شارجه، از جنوب به ابوظبی و از جنوب‌شرق به سلطان‌ نشین عمان متصل می‌شود.

سرعت تغییر و تحول در دبی بی‌نظیر است؛ به‌طوری که در کمتر از نیم‌قرن منجر به‌شکل‌گیری کلان‌شهری پررونق و توسعه‌یافته در دل کویر شده است. بسیاری از گردشگران از این تعداد آسمان‌خراش در کنار شن‌های سفید، مات و متحیر می‌شوند؛ هرچند که هنوز هم با تفریح‌هایی نظیر سافاری در صحرا یا قایق‌سواری می‌توان گوشه‌ای از گذشته‌های این شهر را تجربه کرد.

در کمتر از ۳۰۰ سال، دهکده ماهی‌گیری دبی به کلان‌شهری مدرن با آسمان‌خراش‌های زیاد تبدیل شد. داستان آبادانی و گسترش دبی با حکومت آل مکتوم آغاز می‌شود. ۸۰۰ نفر از اعضای قبیله بنی یاس در سال ۱۸۳۳ به منطقه کریک دبی (خور بی) آورده می‌شوند که شروع به خانه‌سازی می‌کنند. با کشف نفت در سال ۱۹۶۶، شیخ راشد با درآمدهای حاصل از فروش آن، اهمیت ویژه‌ای برای ساخت‌وساز شهری و صنعت گردشگری قائل شد. با خروج بریتانیا از دبی در سال ۱۹۷۱، دبی و ابوظبی و چهار شیخ‌نشین دیگر پایه‌های کشور امارات متحده عربی را بنیان نهادند.

در سال ۲۰۰۱، دبی به‌عنوان بزرگ‌ترین خانه جزیره‌های مصنوعی در جهان لقب گرفت و در سال ۲۰۱۳ توانست امتیاز برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ را به دست آورد که برای نخستین بار شهری از خاورمیانه موفق به میزبانی مهم‌ترین نمایشگاه جهان می‌شد. اقتصاد دبی با صنعت نفت رشد کرد؛ اما بیشتر درآمد دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به شهروندان خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و... تأمین می‌شود. در حال حاضر، دبی در حوزه تجارت و گردشگری، جایگاه ویژه‌ای در خاورمیانه و حتی دنیا پیدا کرده ‌است.

دبی

مقالات مرتبط

معرفی بهترین سواحل دبی

شهر دبی تعدادی از بهترین سواحل جهان را در در…

تفریحات دبی در شب

دبی به عنوان یکی از شهرهای توریستی و زیبای جهان…

در سفر به دبی چه پولی ببریم؟

از آنجا که دبی یکی از شهرهای پر توریست جهان…

خرید درهم در صرافی های دبی

صرافی های متعددی در کشور امارات و دبی وجود دارند…

ثبت شرکت و اقامت

فهرست مطالب بهترین روش اخذ اقامت دبی چیست؟  اخذ اقامت دو ساله…

پیشنهادات ویژه و تخفیف دار و موارد دیگر را از دوبی فردا دریافت کنید

برای مشاهده قیمت بلیط های تخفیفی مشترک شوید!